• 08503801221

Netflix Televizyonda Açılmıyor

Netflix akışlı video uygulaması Samsung TV’de çalışmayı durdurur. Netflix görüntüleme sorununu çözmek için birçok öneri var. Birçok kişi Netflix veya Samsung teknik desteğini aramaya başlar. Ancak bir kural olarak, tüm öneriler standart önerilere indirgenir.

  1. TV’nin fişini prizden çekin, 30 saniye sonra açın.
  2. Netlix uygulamasını yeniden yükleyin
  3. TV’nizi fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin.

Bazen bu öneriler yardımcı olur, ancak tüm bu kararların işe yaramadığı görülür.

Modern bir Samsung Smart TV nedir

Modern bir TV, işletim sistemine sahip oldukça düşük güçlü bir bilgisayardır. Kedi az miktarda RAM’e ve kalıcı belleğe sahiptir. TV, TV programlarını gösterecek şekilde uyarlanmıştır, bunun için içine bir dijital ve analog alıcı yerleştirilmiştir. İnternet bağlantı noktasının yanı sıra bir WiFi modülü. Video akışı almak için HDMI bağlantı noktaları. Tüm bu özellikler işletim sistemi tarafından kontrol edilir.

Netflix TV’de, bilgisayarda, akıllı telefonda nasıl çalışır?

Netflix, TV’nize veya başka bir cihazınıza yükleyebileceğiniz küçük bir uygulamadır. Netflix uygulaması, kullanıcının Netflix web sitesine giriş yaptığı çok basit bir işlem yapar. Yetkilendirmeden sonra sunucu, istenen video dosyalarını kullanıcıya gönderir. Uygulama, TV ve Netflix sunucuları arasında bir bağlantı görevi görür.

Netflix Neden Samsung TV’de Çalışmayabilir?

Uygulama çalışmıyorsa, bir şeyler yanlıştır. Uygulama çöktü. Belki uygulamanın çalışması sırasında bir arıza meydana geldi, belki bazı veriler önbellekte bir hata ile yazıldı ve bu da programın arızalanmasına neden oldu. Uygulama, çalışması için RAM’in ve kalıcı belleğin bir kısmını kullandığından, normal çalışma için yeterli kaynak olmaması mümkündür.

Netflix uygulamasını düzeltme

Desteği aramadan önce, bazı basit manipülasyonları kendiniz gerçekleştirebilirsiniz, bu Netflix ile ilgili sorunu doğru bir şekilde tanımlamanıza ve hatta uygulamayı çalışmaya geri yüklemenize yardımcı olacaktır.

  1. 1-2 dakika elektrik fişini çekerek bilgisayarınızı yeniden başlatın. TV’nin ağ bağlantısını kesmezseniz, Netflix’i de etkileyebilecek şekilde çalışan uygulamaların kayıtlarını bellekte tutar. Ağ bağlantısı kesildiğinde, işletim sistemi yeniden başlar ve tüm gereksiz veriler otomatik olarak silinir.
  2. TV’nizde Smart TV’ye giriş yapın, başarılı olursa TV’niz İnternet’e bağlıdır.
  3. TV’nizin önbelleğini temizleyin, yapması çok kolay. TV’yi açın ve güç düğmesini yaklaşık 20 saniye basılı tutmaya devam edin. Bellek önbelleği temizlenecek, ancak tüm uygulama yetkilendirme verileri kaydedilecek. Netflix’in çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışıyorsa, nedeni TV’de yetersiz bellektir. TV’nin gelecekte nasıl çalışacağını görün, sorunlar tekrarlarsa gereksiz uygulamaları silin. Netflix hala çalışmıyorsa, daha fazlasını kontrol edin.
  4. Netflix’in telefonunuz gibi diğer cihazlarda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışırsa, sorun TV’de demektir. Böylece yönlendiriciyi hariç tutuyoruz. İşe yaramazsa, uygulamayı test etmek için örneğin bir mobil operatör gibi başka bir şebekeyi kullanarak telefonunuzdan Netflix’te oturum açmanızı öneririz.
  5. Telefonda çalışıyorsa, ancak Netflix TV’de çalışmıyorsa ve önbelleği temizlemek yardımcı olmadıysa, sorunlar uygulamanın kendisinin yanlış çalışmasında olabilir, o zaman elbette Netlix’i TV’ye yeniden yüklemeyi denemelisiniz. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA!